Egy hétvége, amikor mindenhol Bach szól

A Bach Mindenkinek 2017. március 17-19. között ismét megrendezésre kerül Budapesten, az amerikai Bach in the Subways rendezvényhez csatlakozva.

A kezdeményezés New Yorkból indult el 2010-ben, Dale Henderson csellista Bach születésnapját úgy ünnepelte meg, hogy egy vasúti peronon ülve a mester zenéjét játszotta a járókelőknek. Az ötlet hamarosan nemzetközileg is elterjedt, Johann Sebastian Bach születésnapjára emlékezve a nagyvilág számos országában állnak ki zenészek a barokk géniusz dallamait játszani ajándékként az utca emberének.

 

Március 17. – Péntek

ELTE ÁJK, Aula Magna
1053 Budapest, Egyetem tér 1-3.

18:00-19:30 Ünnepi megnyitó koncert
Közreműködik:
Bábel Klára – Artisjus-díjas hárfaművész
Kovács Zalán László – Artisjus-díjas tubaművész
Kővári Eszter Sára – énekművész
Madarász Iván – Kossuth-díjas zeneszerző
Lakatos György – Liszt-díjas fagottművész
Rohmann Ditta – Artisjus-díjas csellóművész
Sándor Flóra – Zeneakadémiai oboa szakos hallgatója
Tóth-Vajna Gergely – csembalóművész
Tóth-Vajna Zsombor – csembalóművész
Budapesti énekes Iskola kórusa, művészeti vezetők: Bubnó Tamás – Liszt-díjas karnagy és Mezei János – karnagy

Műsorvezető: Becze Szilvia a Bartók Rádió műsorvezetője

A megnyitón átadásra kerülnek a Bach Mindenkinek Fesztivál 2017-es Fesztiváldíjai fellépő, szervező és támogató kategóriában.

Március 18. – Szombat

Fővám téri Vásárcsarnok
1093 Budapest, Vámház körút 1-3.

10:00-10:30 Lakatos György – fagott

10:30-11:00 Pintér Kata – oboa, Kovács Zalán László – tuba, Madarász Iván – zongora

11:00-11:30 Madarász Iván – zongora

11:30-12:30 Nemzeti Filharmonikusok művészei

12:30-13:30 Rohmann Ditta – cselló

13:30-14:30 Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnázium zongora tanszaka

 

Astoria aluljáró Budapest

12:00-12:30 Szabó Krisztina és növendékei – fagott

12:30 -13:00 Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnázium gitár tanszaka

13:00-13:30 Bojta Zsuzsanna – ének, Bécsy Gizella – hegedű, Tóth Erzsébet – cselló, Burkus Boglárka – zongora,

13:30-14:00 Pintér Kata – oboa

14:00-14:30 Flautett Fuvolanégyes

14:30-15:00 Soós Orsolya – hegedű

15:00–15:30 Wendler Enikő – fuvola

15:30-16:00 Bábel Klára – hárfa

16:00-16:30 Szatzker Zsanett és Deli Zsolt – harmónika

16:30-17:00 Gémesi Gabriella, Török Mátyás

 

Kálvin tér aluljáró Budapest

10:30-11:00 Ferencvárosi Zeneiskola

11:00-11:30 Járdányi Pál Zeneiskola – Kormány Alexander – zongora

11:30-12:30 Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnázium csembaló tanszaka

12:30-13:00 Ward Mária Gimnázium tanár-diák koncert

13:00-13:30 Ward Mária Gimnázium tanári koncert

13:30-14:00 Nagy Judit – fuvola, Konta Noémi -csembaló

14:00- 14:30 Szonda Fanni – csembaló és Boldog Nagy Zsófia – csembaló

14:30-15:00 Balaska Rebeka és Tóth-Vajna Zsombor – csembaló

15:00-15:30 Barta Andrea – fagott

 

Deák Ferenc tér Budapest 5. kerület

13:30- 14:00 Kimmel Rézfúvós Együttes

14:00-14:30 Kovács Zalán László – tuba

14:30 – 15:00 Hawrlant Dániel – kürt

15:00 -15:30 Légierő Zenekar Szolnok

 

Szent István tér Budapest 5. kerület 

12:50-15:00 Kulturális és fesztiválismertető séta idegenvezetővel. A program regisztrációhoz kötött. További részletek és regisztráció IDE KATTINTVA

16:00-16:30 Légierő Zenekar Szolnok

16:30-17:30 Közös koráléneklés
(gyülekező 16 órától)
Mindenki számára nyitott program, kottákat IDE KATTINTVA lehet letölteni, illetve a helyszínen korlátozott számban kinyomtatva is lesz.

Kálvin téri református templom
1091 Budapest, Kálvin tér 7.

14:30-15:30 Rajk Judit énekművész és zeneakadémiai osztályának egyházzenei koncertje

15:30-16:30 A templom felújított orgonáját bemutató zenés előadás – Holmolya Dávid orgonaművész, orgonaszakértő

16:30-17:30 Orgonakoncert, fellépő művészek:  Bódiss Tamás, Enyedi Pál, Horváth Márton Levente, Pétery Dóra,  Zászkaliczky Tamás

Pesti Ferences Templom
1053 Budapest, Ferenciek tere 9.

Előadások a Szent Ferenc Teremben

16.30-17.00 Szabó Balázs: Bach orgonái.
17.00-17.30 Faragó Attila: Kasztíliai-, és thüringiai kópia-orgonák Budapesten
17.40- 18.10 Fassang László: Ligeti és az orgona
18.20-18.50 Pálúr János: Az orgonaimprovizáció ideális hangszere
19.30 órától, a templom megújult orgonáján:

Nagyböjti zenés áhítat
J.S.Bach: h-moll Prelúdium és fúga BWV 544 (Deák László)
J.S. Bach: C-dúr trószonáta – 2. tétel BWV 529 (Turi-Nagy János)
Fassang László: Improvizáció
J.S. Bach: Oh Mensch bewein dein Sünde gross BWV 622 (Fassang László)
Pálúr János: B-A-C-H improvizáció

(közreműködnek a LFZE Orgona tanszakának hallgatói, tanárai, és a 

Belvárosi Ferences Templom orgonistái)

Szabadság téri református templom
1051 Budapest, Szabadság tér 2.

18:00-19:00 Luther és Bach kamarakoncert, fellépő művészek: Flautett Fuvolanégyes, Bacsi János – zongora, Tóth-Vajna Zsombor – orgona

 

Kelenföldi református templom
1117 Budapest, Október 23. utca 5.

17:00-18:30 Alföldy-Boruss Csilla – orgona

 

Budapest Pont
1053 Budapest, Királyi Pál u. 18.

19:00-19:30 Simplicissimus Kamaraegyüttes

19:30-20:00 Musica Florens Kamarazenekar

 

Operaház, OperaCafé terasz
1061 Budapest, Andrássy út 22.

11:00-11:30 Kávékantáta, Közreműködik: Váradi Zita, Cser Krisztián, Szappanos Tibor, Karmester: Oberfrank Péter

 

Aranytíz Kultúrház
1051 Budapest, Arany János u. 10.

13:00 – 17:00 Kézműves, zenés játszóház

Egész délután kézműves foglalkozás, ahol újrahasznosított alapanyagokból hangszereket készítünk.

14:00 a Nemzeti Filharmonikusok művészeinek koncertje (Granik Anna – zongora, Detvay M. Marcella és Szekeres Gizella – hegedű)

14:30 – 15:30 „Hangszer simogató”, ahol különleges hangszerekkel ismerkedhetnek meg a gyerekek.

15:30 P. Kiszely Deborah zongoraművész és a Szabolcsi Bence Zeneiskola növendékeinek koncertje.

 

Március 19. – Vasárnap

Állatkert
1146 Budapest, Állatkerti krt. 6-12.
Az állatkerti belépéshez belépőjegy váltása szükséges, az árakról IDE KATTINTVA lehet tájékozódni.

12:00-12.30 Hargitai Eszter, Petrovics Anna, Gombár Anikó – fuvola

12:30-13:00 Gallai Judit és tanítványai – cselló

13:00-13:30 Budapesti Énekes Iskola kórusa

13:30-14:30 Flautett Fuvolanégyes

14:30-15:00 Soós Orsolya – hegedű

15:00- 15:30 Kovács Zalán László – tuba

15:30-16:00 Pintér Kata – oboa, Konta Noémi – csembaló

16:00-16:30 Susovich Szilárd

16:30 -17:00 Jumbó Tuba Együttes

 

Pesti Ferences Templom
1053 Budapest, Ferenciek tere 9.

16:00 – 17:00 J.S. Bach: Szonáták hegedűre és csembalóra

c-moll szonáta BWV 1017
f-moll szonáta BWV 1018
G-dúr szonáta BWV 1019

(Vitárius Piroska (barokk hegedű), Kecskés Mónika ( csembaló)

Március 21. – Kedd

SZEGED – Kálvin téri református templom
6721 Szeged, Kálvin tér 2.

18:30 – 19:30 Szegedi Ökumenikus Kórus koncertje

Az Állatkert kivételével a programokon a részvétel ingyenes.
A műsorváltoztatás jogát a szervezők fenntartják!

 

Top